Search

Joga w domu – opaski powięziowe

Szukasz możliwości uprawiania jogi w domu? Joga jest nie tylko dla zdrowia fizycznego. Pomaga wyciszyć umysł, zrelaksować się i zredukować stres. Joga pomaga poprawić elastyczność, ujędrnić ciało i wzmocnić mięśnie rdzenia.

Jeśli jesteś początkujący, polecam ci zacząć od podstawowych asan. Asany to pozycje jogi, które pomogą ci zrozumieć podstawową koncepcję jogi. Możesz wykonywać różne rodzaje asan, np. salut słoneczny, wojownika, trójkąt itp. Korzystnie będzie, jeśli będziesz je ćwiczyć 3 razy w tygodniu.

Możesz kupić matę do jogi i zacząć ją ćwiczyć. Maty do jogi są bardzo ważne podczas ćwiczeń, ponieważ chronią podłogę przed zarysowaniami. Jeżeli nie masz żadnej maty do jogi, możesz użyć plastikowych prześcieradeł. Plastikowe prześcieradła są wygodne dla ciała i pomagają się zrelaksować. Taśmy powięziowe są również przydatne, jeśli chcesz ćwiczyć w domu. Można je kupić na Amazonie lub w lokalnym sklepie medycznym.

Teraz nadszedł czas na ćwiczenie jogi w domu. Początkującym proponuję zacząć od prostych asan, ale jeśli jesteś mistrzem jogi, możesz ćwiczyć bardziej skomplikowane asany.
Oto 10 najlepszych pozycji jogi dla początkujących:
1. Pozycje górskie
2. Pozycja kobry
3. Stojący skłon w przód
4. Skłon tułowia w przód
5. Postawa wojownika
6. Trójkąt
7. Pozę półksiężyca
8. Postawa wojownika III
9. Stanie na ramionach
10. Skłon tułowia pod szerokim kątem
Wnioski:
Wszyscy wiemy, że joga nie służy tylko zdrowiu fizycznemu, ale także psychicznemu. Jeśli więc jesteś osobą zestresowaną, to powinieneś spróbować tej jogi w domu. Pomoże ona zredukować stres i poprawić zdrowie psychiczne.