Search

9 najlepszych ćwiczeń jogi w domu na odchudzanie

Joga to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia i kondycji. Nie tylko pomaga zwiększyć elastyczność, ale także dodaje energii. Pomaga uzyskać szczupłe i zgrabne ciało.

Joga nie jest ograniczona do konkretnego czasu, miejsca i osoby. Istnieje wiele technik jogi, które pomagają zachować sprawność i zdrowie.

Joga nie jest trudnym treningiem, jak uważają ludzie. W rzeczywistości podstawowa technika jogi to tylko kilka póz, a jej wykonanie zajmuje mniej niż 10-15 minut dziennie.

Wielu celebrytów prowadzi ten zdrowy tryb życia, ponieważ pomaga im on zachować sprawność i zdrowie. A jak jest w Twoim przypadku? Czy znasz najskuteczniejsze sposoby uprawiania jogi?

Oto 9 najlepszych domowych sposobów na utratę wagi:

1. Tadasana (Postawa górska)

Tadasana, będąca punktem wyjścia jogi, znana jest również jako pozycja górska. Jest to pierwsza i najłatwiejsza pozycja jogi, która pomaga skupić się na oddechu.

2. Adho Mukha Svanasana (Piesek stojący w dół)

Adho Mukha Svanasana znana jest również jako pozycja psa zwróconego w dół. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na utrzymanie dobrej kondycji. Jest to bardzo przydatna pozycja, ponieważ zwiększa krążenie krwi i pomaga schudnąć.

3. Salamba Sarvangasana (Stanie na ramionach)

Salamba Sarvangasana jest również nazywana pozycją ramion i jest to najbardziej wymagająca asana. Podczas wykonywania tej asany można pozbyć się wszystkich napięć z ciała.

4. Sirsasana (Stanie na głowie)

Stanie na głowie jest również jedną z najtrudniejszych asan. Jest to najlepszy sposób na spalanie kalorii i poprawę wzroku.

5. Pavanmuktasana (Latający gołąb)

Jest to jedna z najtrudniejszych asan, która sprawi, że będziesz się pocić jak szalony. Znana jest również jako latający gołąb i pomaga ujędrnić uda i plecy.

6. Ustrasana (Postawa Wielbłąda)

Ustrasana jest również nazywana Pozycją Wielbłąda i pomoże Ci uzyskać ujędrnione ciało. Pomoże Ci uwolnić się od stresu i rozluźnić mięśnie.

7. Trikonasana (Postawa Trójkąta)

Jest to jedna z najbardziej efektywnych pozycji. Można ją wykonywać w łóżku, w pokoju, a nawet na podłodze. Pomoże ci pozbyć się stresu i zmęczenia.

8. Dhanurasana (pozę ukłonu)

Jest to jedna z najlepszych póz na odchudzanie. Pomoże Ci spalić tłuszcz i ujędrnić całe ciało.

9. Paschimottanasana (siedzący skłon w przód)

Jest to jedna z najłatwiejszych asan. Jest to najlepsza pozycja dla pań. Pomoże ci tonizować plecy i brzuch.

Wnioski:

Tak więc, są to najlepsze 9 domowych jogi dla utraty wagi. Wypróbuj te asany