Search

Joga stojąca na głowie

Co to jest joga stojąca na głowie? Czy jest prawdziwa, czy fikcyjna? Jeśli jest prawdziwa, to jak możemy ją uprawiać, a jeśli jest fikcją, to dlaczego?

Odpowiedź jest prosta – to nie jest fikcja. Joga to połączenie dwóch słów: yoga i asana (postawa), które jest praktykowane od czasów starożytnych. Joga była praktykowana na subkontynencie indyjskim, w Indiach i Nepalu. W dzisiejszych czasach ludzie na całym świecie odkryli korzyści płynące z jogi w jej licznych formach i starają się jej nauczyć.

Pozycja stojąca na głowie jest jedną z najlepszych pozycji jogi do wykonywania rano, należy od niej zacząć dzień. Jest to zaawansowana technika jogi polegająca na staniu na głowie, w której trzeba utrzymać równowagę na głowie.

Jak wykonywać jogę stojąc na głowie?

Ćwiczenie jogi “stania na głowie” można wykonywać w dowolnym miejscu. W jodze stania na głowie należy stanąć na głowie, jeżeli wykonujesz tę pozycję poprawnie, równowaga będzie idealna.

Jeżeli chcesz ćwiczyć tę postawę, musisz wziąć dobrą matę do jogi i ubrać się w odpowiednią odzież do jogi. Przed rozpoczęciem ćwiczenia jogi “stania na głowie” należy rozciągnąć ramiona, ręce, szyję i nogi.

Stań na nogach i unieś głowę do góry, a następnie opuść ją w dół.

Pozycję jogi “stania na głowie” należy praktykować rano i wieczorem, kiedy czujemy się zmęczeni, to pomoże nam obudzić nasze ciało.

Wnioski:

Jeśli jesteś początkujący, to trudno będzie ci wykonać tę pozycję jogi z głową. Jeśli masz jakiekolwiek trudności, możesz łatwo skontaktować się z ekspertem jogi i zapytać go o wskazówki dotyczące tej pozycji. Jeśli nie czujesz się z tym komfortowo, możesz spróbować tej pozycji jogi z głową w pozycji stojącej rano i wieczorem, kiedy poczujesz się zmęczony.