Search

Joga – ćwiczenia z mostkami

Joga to wspaniały i prosty trening, który jest praktykowany od bardzo dawna ze względu na swoje zalety. Myślę, że każdy, kto zna się na jodze, słyszał słowo “joga” i zna jego definicję.

Definicja jogi mówi, że jest to połączenie jogi i brydża. W rzeczywistości joga jest formą ćwiczeń, dzięki którym stajesz się elastyczny, silny i zdrowy. Tak więc joga to starożytny system ćwiczeń, które poprawiają twoje fizyczne, umysłowe i duchowe zdolności.

Joga jest formą ćwiczeń praktykowaną od wieków i ma kilka nazw, takich jak ashtanga joga, bhakti joga, krija joga itd. Jednak to, co odróżnia te formy jogi, to fakt, że ćwiczenia w każdej z nich są inne.

Różne rodzaje jogi

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, głównym celem jogi jest uczynienie ciała i umysłu silnym, elastycznym i zdrowym. W tym celu dzieli się ją na kilka podtypów. Każdy typ ma inne rodzaje ćwiczeń jogi. Omówmy w skrócie różne formy jogi:

Ashtanga joga

Jest to jedna z najbardziej znanych form jogi, praktykowana na całym świecie. Ten rodzaj jogi obejmuje różne pozycje, ćwiczenia oddechowe i medytację. Pozycje asztangi jogi obejmują pozycje stojące, siedzące, wygięcia w tył, wygięcia w przód, skręty itp.

Bhakti joga

Jest to kolejna popularna forma jogi, w której ćwiczenia są podobne do tych z ashtanga jogi. Istnieje kilka form tej jogi, takich jak hatha joga, raja joga, karma joga, jnana joga, bhakti joga itd.

Krija joga

Jest to forma jogi, która jest uważana za zaawansowaną formę jogi i obejmuje oczyszczanie, energetyzowanie, wzmacnianie i odmładzanie.

Joga dla początkujących

Jeśli jesteś początkujący i chcesz nauczyć się jogi, możesz zacząć od ashtanga jogi lub bhakti jogi.

Wnioski:

Powinieneś wiedzieć, że joga jest połączeniem ashtanga jogi i mostu. Ale zanim zaczniesz jakąkolwiek formę jogi, powinieneś mieć odpowiednią wiedzę na jej temat.