Search

Joga Sirsasana dla utraty wagi i płodności

Nie rodzimy się z takim ciałem. Dorastamy jako dzieci, więc w naszych ciałach zachodzi wiele zmian. Jedną z głównych zmian, z którymi musimy się zmierzyć, jest waga. Waga to nie tylko nadwaga lub otyłość, ale także liczba kalorii, które spożywamy każdego dnia.

Jeśli nie będziemy uważać, nasze ciało przytyje, a metabolizm zwolni. Jeśli jednak chcesz spalić dodatkowe kalorie, musisz wykonać Joga Sirsasanę.

Dlaczego Joga Sirsasana jest ważna?

Sirsasana znana jest również jako król asan. Już sama nazwa wskazuje, że ta pozycja jest uważana za najbardziej skuteczną asanę w odchudzaniu. Ponieważ jest to najbardziej popularna asana na utratę wagi i płodności, omówmy znaczenie tej asany.

Jak wykonywać Joga Sirsasana?

Jeśli nigdy nie słyszałeś o tej asanie, to możesz się jej nauczyć, wykonując poniższe kroki. Jednak przed rozpoczęciem tej asany należy upewnić się, że nie jesteś w ciąży i nie karmisz piersią. Ta asana może powodować zawroty głowy lub omdlenia, dlatego jeśli zażywasz leki, powinieneś skonsultować się z lekarzem.

1. Usiądź na ziemi ze skrzyżowanymi nogami.

2. Unieś ręce nad głowę i umieść je blisko uszu.

3. Pochyl się do przodu i kolanami dotknij klatki piersiowej.

4. Połóż ręce na podłodze i pochyl się do przodu.

5. Oprzyj głowę o podłoże i umieść ją blisko kolan.

6. Zacznij powoli i głęboko oddychać.

7. Twoje ciało będzie się opierać na dłoniach i łokciach.

8. Kontynuuj w ten sam sposób przez co najmniej 10-15 oddechów.

9. Na koniec wróć do pozycji stojącej i odpoczywaj przez kilka minut.

10. Powtarzaj tę asanę przez 30 do 60 minut dwa razy dziennie.

11. Możesz przyjąć tę pozycję również w celu utraty wagi.

Wnioski:

Przyjmując tę pozę osiągniesz to, co najlepsze w swoim ciele. Ta asana nie tylko sprawi, że będziesz szczupła, ale także poprawi twój metabolizm i płodność. Zacznij więc ćwiczyć tę asanę już teraz.