Search

Najlepsze pozycje jogi, które pozwolą ci uzyskać nieskazitelny brzuch

Chcesz mieć płaski i jędrny brzuch, prawda? Oto kilka pozycji jogi, które pozwolą Ci uzyskać najlepszy kształt brzucha.

Klęcząca kobra

Jest to jedna z najprostszych, a zarazem najbardziej skutecznych pozycji jogi, która napina brzuch. Uklęknij na ziemi, a następnie umieść dłonie nad głową, unieś je w kierunku ramion, a następnie powoli opuść w kierunku pleców i przytrzymaj przez kilka sekund.

Pozycję tę nazywa się również pozycją kobry, ponieważ przypomina ona ogon węża.

Stojący skłon w przód

Stań prosto z rozstawionymi nogami i unieś ręce nad głowę. Poczujesz lekkie ciągnięcie w brzuchu, jeśli jesteś w stanie wykonać to ćwiczenie perfekcyjnie, będzie ono dla Ciebie lepsze.

Półksiężyc

Usiądź na podłodze, a następnie pochyl się do przodu i spróbuj dotknąć dłońmi podłogi. Następnie powoli przysuń ręce do brzucha, utrzymując ciało prosto. Upewnij się, że nie dotykasz dłońmi stóp.

Pozycja wielbłąda

Podczas wykonywania tej pozycji poczujesz ciągnięcie w brzuchu. Usiądź na podłodze z rozstawionymi nogami, a następnie powoli pochyl się do przodu i spróbuj dotknąć dłońmi pośladków. Następnie przesuń pupę w lewą stronę ciała i powtórz to samo z prawą stroną.

Surya bhedana

Usiądź na krześle, a następnie unieś klatkę piersiową, unosząc ręce na oparciu krzesła. Następnie powoli zejdź w dół, zginając ręce do przodu. Rób to tak długo, aż poczujesz, że twój brzuch staje się płaski.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobały ci się te najlepsze pozycje jogi, aby uzyskać nieskazitelny brzuch. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do nich, możesz mnie zapytać w sekcji komentarzy.