Search

6 ćwiczeń z małą piłką dla utrzymania dobrej kondycji

Jeśli szukasz najlepszych ćwiczeń na utrzymanie dobrej kondycji, to jesteś we właściwym miejscu. Oto 6 najlepszych ćwiczeń z małą piłką, które pomogą Ci utrzymać formę.

1. Przysiady

Przysiady są jednym z najczęściej stosowanych ćwiczeń, aby utrzymać się w formie, ale wiele osób nie wie, że jest to podstawowe ćwiczenie. Przysiady pomogą Ci uzyskać napięte mięśnie bez szkody dla Twojego ciała.

Aby wykonać to ćwiczenie, należy stanąć prosto i umieścić niewielki ciężar w dłoniach, a następnie odchylić się do tyłu. Stojąc prosto, powoli przykucnij. Stojąc prosto, trzymaj głowę w górze i wyprostowany kręgosłup.

2. Skręty tułowia

Skręty tułowia to proste, ale bardzo skuteczne ćwiczenie, które pomoże Ci utrzymać dobrą kondycję. Usiądź prosto i umieść małą piłkę pod klatką piersiową. Gdy zaczniesz unosić klatkę piersiową, skręć brzuszek. Powtórz tę czynność od 30 do 45 razy.

3. Martwy ciąg na jednej nodze

Jeśli chcesz poznać najlepszy sposób na wzmocnienie mięśni pleców i brzucha, to najlepszym rozwiązaniem jest martwy ciąg na jednej nodze. Należy trzymać nogi prosto, a między kolanami umieścić małą piłkę. Podczas podnoszenia ciała nogi zaczynają się uginać.

4. Unoszenie bioder w leżeniu

Aby zwiększyć efektywność tego ćwiczenia, można je wykonywać również z piłką lekarską. Leżąc, powoli podnoś biodra. Utrzymaj tę pozycję przez 5-10 sekund i powtórz 15-20 razy.

5. Podnoszenie bioder w pozycji stojącej

Podnoszenie bioder w pozycji stojącej to kolejny sposób na poprawę siły mięśni. Należy trzymać nogi prosto, powoli unieść biodra i przytrzymać przez 3 do 5 sekund. Powtórz to ćwiczenie 10-12 razy.

6. Plank

Plank to najlepszy sposób na poprawę kondycji. Dzięki niej Twój brzuch stanie się mocniejszy i silniejszy, a Ty zyskasz najlepszą definicję swojej sylwetki. Ramiona trzymaj wyprostowane, a stopy oprzyj na podłodze. Leżąc prosto, podnieś ciało.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobało ci się 6 najlepszych ćwiczeń z małą piłką, aby zachować formę. Podzieliłem się również kilkoma łatwymi ćwiczeniami, aby poprawić swój rdzeń i abs.