Search

Joga na depresję: Jak joga może pomóc w leczeniu depresji?

Depresja jest zaburzeniem psychicznym, w którym osoba doświadcza obniżonego nastroju przez większą część dnia, codziennie przez 2 tygodnie lub dłużej.

Jeśli regularnie ćwiczysz jogę, to myślę, że termin joga jest ci dobrze znany. Istnieje wiele rodzajów jogi, a ten artykuł dotyczy jednego z najbardziej znanych rodzajów jogi. Nazywa się ona hatha jogą i jest popularną formą jogi praktykowaną przez miliony ludzi na całym świecie.

Co to jest hatha joga?

Hatha joga to tradycyjny system ćwiczeń fizycznych, który uczy doskonalenia ciała i umysłu, a także relaksacji. Celem tego rodzaju jogi jest uwolnienie stresu z ciała i umysłu.

Polega ona na połączeniu pozycji fizycznych, ćwiczeń oddechowych i medytacji.

Korzyści płynące z hatha jogi

Jest to jedna z najbardziej popularnych form jogi, praktykowana na całym świecie. Istnieje wiele korzyści płynących z praktykowania jogi w przypadku depresji.

– Pomaga ona wyeliminować depresję z umysłu.

– Zwiększa siłę i elastyczność ciała.

– Wzmacnia pamięć i koncentrację.

– Poprawia ogólny nastrój człowieka.

– Jest pomocna w osiągnięciu zrelaksowanego stanu umysłu.

Jak joga może wpływać na depresję?

Naukowcy przeprowadzili badanie, w którym sprawdzali skuteczność jogi u osób starszych cierpiących na depresję. Badali oni wpływ jogi na osoby starsze, które cierpiały na depresję.

– Osoby te zostały podzielone na dwie grupy.

– Jedna grupa osób starszych ćwiczyła przez 6 miesięcy.

– Druga grupa osób starszych nie otrzymała żadnego programu ćwiczeń.

Badanie wykazało, że osoby starsze, które ćwiczyły jogę, doświadczały mniejszej depresji niż osoby, które nie ćwiczyły jogi.

Wnioski:

Nie ma wątpliwości, że ten program jogi jest bardzo korzystny i można go łatwo włączyć do swojego stylu życia. Jeśli więc cierpisz na depresję, możesz z łatwością włączyć ten program jogi do swojego życia.