Search

Mudry jogi na stres w jodze

Kiedy mówimy o pozycjach jogi, są one bardzo powszechne i każdy wie, jak je wykonywać. Ale jest jeszcze coś, o czym nie wiemy. Jest to mudra jogi. Mudry to gesty rąk, które są wykorzystywane w jodze do kontrolowania ciała.

Mudry jogi są niezwykle korzystne dla ciała. Pomagają zrelaksować umysł, ciało i duszę. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo ich używać.

Oto kilka mudr jogi, które pomogą Ci uwolnić się od stresu i medytować.

1. Błąd swastyki

W tej mudrze należy trzymać ręce razem i dotknąć palca wskazującego lewej ręki kciukiem prawej ręki. Pomoże to skupić się na oddychaniu.

2. Mudra lotosu

Ta mudra pomoże ci skoncentrować się na swoim wnętrzu. Aby ją wykonać, musisz nadać jej kształt kwiatu lotosu. Kwiat lotosu jest jednym z symboli pokoju, czystości, mądrości, wiedzy, współczucia i cierpliwości.

3. Om mudra

Jest to najbardziej popularna mudra, która symbolizuje jedność i jedność. Kiedy jesteś w tej mudrze, musisz dotknąć języka czubkiem środkowego palca prawej ręki i umieścić go między zębami.

4. Mudra kota

Ta mudra jest bardzo podobna do mudry Om. Wystarczy położyć kciuk i palec wskazujący po bokach ust, a następnie dotknąć języka.

5. Mudra dłoni

W tej mudrze należy złączyć dłonie, a następnie dotknąć głowy czubkiem prawej ręki. Można też położyć prawą rękę na głowie, a następnie dotknąć lewą ręką.

6. Nada mudra

Ta mudra jest również znana jako mudra dźwięku. Należy położyć lewą rękę na brzuchu, a prawą na lewej ręce. Następnie należy zamknąć oczy i poczuć dźwięk.

Wnioski:

Przedstawiłem ci najlepsze mudry jogi, które pomogą ci zredukować stres i cieszyć się korzyściami płynącymi z jogi. Ale zanim zaczniesz ćwiczyć te mudry, musisz posiadać podstawowe umiejętności jogi i matę do jogi. Tak więc, powinieneś kupić najlepszą matę do jogi stąd.