Search

Korzyści płynące z mudry na zatoki

Czy cierpisz z powodu problemów z zatokami? Czy borykasz się z kichaniem, blokadą nosa i dusznością nosa? Czy chcesz uzyskać ulgę od wszystkich tych problemów? Cóż, jeśli chcesz uzyskać ulgę od wszystkich tych problemów, to spróbuj tej techniki mudry.

Zapalenie zatok to stan, w którym dochodzi do zapalenia zatok. W tym stanie śluz jest gęsty i odczuwasz ból wewnątrz zatok. Zapalenie zatok nie jest poważnym problemem, ale jeśli nie jest odpowiednio leczone, może prowadzić do dalszych problemów.

Aby uniknąć tych problemów, oto kilka prostych i skutecznych pozycji jogi, które pomogą ci uwolnić się od zapalenia zatok.

Pozycja śpiąca

Jest to najprostsza pozycja jogi, która pomoże ci się zrelaksować i uspokoić umysł. Pozycja do spania pomaga w uzyskaniu dobrego snu. Pomoże zrelaksować zatoki, co doprowadzi do spokojnej nocy.

Pozycja kota

Jest to prosta, ale skuteczna pozycja jogi, która może pomóc ci uwolnić się od zapalenia zatok. Aby wykonać tę pozycję, najpierw usiądź na podłodze i trzymaj ręce przed sobą. Będziesz pochylać głowę w dół, dlatego zaleca się noszenie kapelusza, aby chronić głowę. Następnie należy pochylić się do przodu, opierając palce lewej ręki i prawy łokieć na kolanach. Prawa ręka podtrzymuje prawy łokieć.

Następnie podnosimy lewe ramię i umieszczamy je nad głową. Teraz podnosimy lewą nogę i kładziemy ją na lewej ręce, pamiętając o tym, aby palce prawej stopy znalazły się na pięcie lewej stopy.

Wykonaj wdech podczas wykonywania tej pozycji i wydech w pozycji stojącej.

Pozę wiatraka

Pozę wiatraka to najlepsza pozycja jogi na zapalenie zatok, ale jest ona zalecana tylko dla doświadczonych joginów. Aby wykonać tę pozycję, najpierw usiądź na podłodze i wyciągnij ręce nad głowę. Następnie zegnij oba łokcie w kierunku kolan. Twoje dłonie będą zwrócone do siebie, a prawy łokieć dotknie prawego kolana.

Teraz obróć ciało o 90 stopni, lewa dłoń będzie dotykać podłogi, a prawa będzie w powietrzu. Podczas wykonywania tej pozycji wykonuj wdech i wydech.

Wnioski:

Jestem pewna, że te proste pozycje jogi pomogą ci uwolnić się od zapalenia zatok. Wiem, że niektórzy z was nie mają możliwości odwiedzenia centrum jogi. W takich przypadkach możesz ćwiczyć te pozycje w domu. Nie musisz odwiedzać centrum jogi, ponieważ te pozycje są najłatwiejsze i najprostsze.