Search

Joga – pozycja półlotosu. Wskazówki, dzięki którym praktyka jogi stanie się łatwa i wygodna

W dzisiejszych czasach ludzie starają się ćwiczyć jogę ze względu na wiele korzyści, jakie przynosi. Niektórzy już praktykują jogę codziennie, ale są jeszcze tacy, którzy nie wiedzą, jak ją ćwiczyć.

Kiedy zaczniesz ćwiczyć jogę, przekonasz się, że ta postawa sprawi, że staniesz się bardziej elastyczny i będziesz miał silne ciało. Zyskasz też siłę koncentracji, której nigdy wcześniej nie miałeś. Wszystkie te elementy sprawiają, że joga jest kompletnym programem ćwiczeń. Czasami jednak praktyka jogi jest dla nas trudna z różnych powodów.

Przede wszystkim powinniśmy nauczyć się prawidłowej pozycji jogi, a dopiero potem ją ćwiczyć. Na początku praktyki jogi bardzo trudno będzie ci przejść z jednej pozycji do drugiej. Jeśli będziesz ćwiczyć jogę codziennie, będziesz w stanie utrzymać ciało w tej samej pozycji przez długi czas. Zyskasz też korzyści płynące z głębokiego oddychania.

Innym powodem jest to, że jeśli nie wiemy, jak ćwiczyć jogę, będzie to dla nas trudne. Jeśli nie mamy doświadczenia w praktyce jogi, będziemy mieć trudności z przechodzeniem z jednej pozy do drugiej.

Aby przezwyciężyć te problemy, podzielę się kilkoma najlepszymi wskazówkami, które sprawią, że joga stanie się przyjemnym i wygodnym zajęciem.

Joga – pozycja półlotosu

1. Oddychanie to pierwszy krok w praktyce jogi. Aby osiągnąć stan zrelaksowanego umysłu, powinieneś umieć prawidłowo oddychać. Dlatego zacznij od ćwiczeń oddechowych. Dla początkujących możesz zastosować “Ćwiczenie oddechowe” Yogi Bhajana. Osoby bardziej zaawansowane mogą skorzystać z “Ćwiczenia z liczeniem oddechów” BKS Iyengara.

2. Nie zmuszaj się do wykonywania asan. Jeżeli nie jesteś w stanie wykonać danej asany, po prostu odpocznij w tej pozycji i nie zmuszaj się. Nie próbuj zmuszać się do wykonywania asan. Spowoduje to tylko obciążenie ciała.

3. Nie zmuszaj się do długotrwałego utrzymywania pozycji.

Ćwicz jogę w domu

Możesz ćwiczyć jogę w dowolnym miejscu, ale bardzo ważne jest, abyś miał matę, ręcznik i krzesło. Mata jest podstawą do praktyki jogi, pomaga utrzymać równowagę i chroni ciało przed urazami.

Kolejną rzeczą jest ręcznik, ponieważ pomaga rozciągać mięśnie i utrzymuje ciepło podczas praktyki jogi. Na koniec potrzebne jest krzesło, ponieważ dzięki niemu utrzymasz prawidłową pozycję.

Ćwiczenie jogi w domu

Pierwszym krokiem jest usiąść wygodnie na krześle, a następnie ćwiczyć jogę. Aby joga była bardziej komfortowa, możesz użyć koców.

Ćwicz techniki oddechowe

Będziesz musiał trzymać ręce, stopy i kolana na ziemi, ponieważ najważniejszą częścią jogi jest utrzymanie ciała w równowadze.

Następnym krokiem jest głębokie i powolne oddychanie.

Naucz się asan

Joga to bardzo rozległy temat. W miarę postępów na kolejnych poziomach będziesz poznawać pozy jogi.

Wnioski:

Stosując się do tych najlepszych wskazówek, będziesz mógł cieszyć się jogą bez żadnych problemów. W dzisiejszych czasach ludzie dowiadują się o znaczeniu jogi, więc starają się jej uczyć i przestrzegać wskazówek. Te wskazówki są bardzo proste, ale jestem pewien, że pokochasz korzyści płynące z jogi.