Search

Jak zwiększyć swoje doświadczenie z jogą

Te wskazówki pomogą Ci sprawić, że następne zajęcia jogi będą wspaniałym doświadczeniem.

Na zajęciach jogi jest wiele elementów, które sprawiają, że są one tak wyjątkowe. Powinieneś korzystać z każdej okazji, by dowiedzieć się więcej o tej pięknej praktyce. Na dobre zajęcia jogi składa się instruktor, miejsce, muzyka, rekwizyty i oczywiście ubiór.

Ubranie do jogi jest bardzo ważnym elementem zajęć. Jeśli robisz zajęcia typu flow, musisz być ubrany odpowiednio do tej aktywności. Na zajęcia relaksacyjne lub z tkanek głębokich należy założyć luźne, dopasowane ubrania. Istnieje wiele różnych rodzajów ubrań do jogi, które można kupić. Spodnie do jogi, t-shirty, biustonosze sportowe, legginsy, caprisy, kurtki do jogi i szorty do jogi to tylko niektóre z dostępnych rodzajów odzieży. Ceny odzieży do jogi mogą się znacznie różnić w zależności od sklepu. W niektórych miejscach ceny są niskie, a w innych wysokie. Są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby obniżyć koszty odzieży do jogi. Należą do nich: kupowanie odzieży używanej, kupowanie w sklepach dyskontowych i szukanie ofert w Internecie.

Znalezienie odpowiedniej odzieży do jogi jest ważne dla powodzenia zajęć. Jeśli wybierasz się na zajęcia publiczne, możesz zrobić wiele rzeczy, aby zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia. Przede wszystkim należy sprawdzić, jak wyglądają zajęcia i jakiego typu są to zajęcia. Czy zajęcia odbywają się w studiu, czy w obiekcie publicznym? Po ustaleniu rodzaju zajęć można zrobić kilka rzeczy, które sprawią, że doświadczenia będą jeszcze lepsze. Warto zapytać instruktora, jakie są jego preferencje. Zazwyczaj powie on, co lubi robić na zajęciach i jakiej muzyki lubi słuchać. Istnieje wiele różnych rodzajów muzyki i powinieneś spróbować dopasować je do rodzaju muzyki, której chciałbyś słuchać. Po ustaleniu, czego wymaga dana klasa, można się do niej przygotować. Instruktor może wymagać określonego rodzaju ubioru, aby wziąć udział w zajęciach. Należy upewnić się, że ma się odpowiednie buty, matę i wygodne ubranie. Można też przynieść własną muzykę do odtwarzania podczas zajęć.

Ważnym elementem zajęć jest instruktor. Warto zapytać instruktora, co chciałby zobaczyć od uczniów. Jaki rodzaj energii preferuje? W jaki sposób chce być witany? Jaki rodzaj muzyki powinien być odtwarzany podczas zajęć? Ważne jest, aby przekazać instruktorowi jak najwięcej informacji, które pomogą mu przygotować jak najlepsze zajęcia. Można też zapytać instruktora, co chciałby, aby uczniowie robili. Niektórzy instruktorzy mogą wymagać określonych rodzajów ruchu podczas zajęć. Inni mogą nie zwracać uwagi na to, co robisz. Im więcej informacji przekażesz instruktorowi, tym lepiej będzie on przygotowany.

Kolejnym ważnym elementem zajęć jest muzyka. Upewnij się, że kupiłeś odpowiednią muzykę. Większość instruktorów nie lubi głośnej muzyki i chce, aby była ona cicha. Muzyka może być odtwarzana w studiu, na zewnątrz i w domu. Można znaleźć zajęcia z łagodną muzyką, hard rockiem i heavy metalem. Aby zdecydować, jaki rodzaj muzyki wybrać, należy wziąć pod uwagę rodzaj zajęć i instruktora. Instruktor może także wymagać wyłączenia telefonu komórkowego podczas zajęć. Należy zapytać instruktora, czy można używać telefonu i jak długo można z niego korzystać.

Podczas jogi będziesz dużo oddychać. Upewnij się, że oddychasz prawidłowo. Oddech powinien być głęboki i powolny. Nie powinien być trudny do wykonania. Jeżeli ćwiczysz na zajęciach typu flow, musisz zwracać uwagę na swój oddech. Należy skupić się na wdechu i wydechu. Chcesz poczuć powietrze w swoim ciele i zobaczyć, jak się porusza. Podczas zajęć typu flow należy trzymać stopy razem. Na zajęciach relaksacyjnych stopy powinny być rozstawione. Na zajęciach z tkanki głębokiej stopy powinny być rozstawione. Należy również upewnić się, że kolana nie są wypychane do przodu. Na zajęciach relaksacyjnych należy przyjąć pozycję odepchnięcia.

Kolejną ważną częścią zajęć są rekwizyty. Rodzaj rekwizytu będzie zależał od zajęć. Należy przyjrzeć się zajęciom i zorientować się, jakiego rodzaju rekwizyty są potrzebne instruktorowi. Niektórzy instruktorzy mogą życzyć sobie, aby uczeń używał własnych rekwizytów lub nie używał ich wcale. Ważne jest, aby wiedzieć, jakie są oczekiwania instruktora. Warto przynieść własne rekwizyty, o których wie się, że się podobają. Dobrym pomysłem może być też przyniesienie kilku dodatkowych. Należy poinformować instruktora o tym, co się przyniesie.

Niektóre zajęcia wymagają przyniesienia własnej maty. Na przykład na zajęcia typu flow należy przynieść własną matę. Na zajęciach relaksacyjnych należy korzystać z maty, którą zapewnia instruktor. Instruktor może również zapewnić rekwizyty. Należy pamiętać, aby zabrać je ze sobą. Są one również dostępne w większości studiów. Joga jest bardzo relaksująca i powinieneś starać się używać rekwizytów, które pomogą Ci się odprężyć.

Istnieje wiele sposobów, aby urozmaicić zajęcia jogi. Należą do nich: odpowiedni ubiór, znalezienie właściwej muzyki, poznanie preferencji instruktora i używanie właściwych rekwizytów.