Search

Jak joga zmienia twoje życie na lepsze?

Joga to świetny sposób na rozciągnięcie ciała i umysłu. Wiem to, ponieważ praktykuję jogę od prawie dziesięciu lat. W ciągu tych lat przeszedłem na wiele poziomów praktyki i czuję się bardzo pewny swoich umiejętności. Joga to świetny sposób na rozciągnięcie ciała i umysłu. Wiem to, ponieważ praktykuję jogę od prawie dziesięciu lat. W ciągu tych lat przeszłam na wiele poziomów praktyki i czuję się bardzo pewna swoich umiejętności.

Uwielbiam ćwiczyć jogę i choć czasem lubię pójść do studia, to o wiele częściej robię to w domu. Moi przyjaciele i rodzina uważają mnie za wariatkę, kiedy słyszą, jak opowiadam o codziennej praktyce asan, ale kiedy nie masz w pobliżu studia ani dostępu do zajęć grupowych, praktyka w domu może być bardzo korzystna.

Istnieją dwa rodzaje jogi domowej: na siedząco i na stojąco. Praktyki w pozycji siedzącej można wykonywać z zamkniętymi oczami lub przy zgaszonym świetle. Pozy stojące zwykle wykonuje się przy zapalonym świetle i ze świadomością. Pozycje siedzące są łatwe do wykonania w dowolnym momencie. Możesz po prostu usiąść na krześle lub na podłodze i ćwiczyć pozy takie jak Tadasana, Savasana i Ustrasana. Pozycje te świetnie rozciągają kręgosłup i otwierają biodra.

Pozycje stojące są nieco trudniejsze, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym użytkownikiem jogi. Potrzeba czasu, aby opanować pozycje stojące. Jeśli jesteś nowy w praktyce, upewnij się, że przechodzisz przez serię pozycji stojących stopniowo.

Bardzo ważne jest, by podczas praktyki pozycji stojących zachować świadomość. Na początku może to być trudne, ale im więcej będziesz ćwiczyć pozy stojące, tym łatwiej będzie ci to przychodziło. Opanowanie pozycji stojących zajmie trochę czasu, ale w końcu staniesz się bardziej świadomy swojego ciała i tego, jak się porusza.

Praktykowanie jogi może korzystnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia, samopoczucie i samoocenę. Jest to świetny sposób na relaks po długim dniu w pracy lub szkole. Pomoże Ci pozbyć się stresu i niepokoju. Ponadto praktyka jogi pomoże ci lepiej spać i zredukuje stres. Jeśli będziesz ćwiczyć jogę regularnie, zauważysz, że masz więcej energii.

Jedną z zalet ćwiczenia jogi w domu jest to, że możesz ćwiczyć o każdej porze dnia. Nie musisz w tym celu umawiać się na zajęcia. Wiele pozycji jogi można wykonywać także rano lub przed snem. Joga jest idealnym rozwiązaniem, gdy masz zaległości w pracy lub po prostu napięty grafik.

Ćwiczenie jogi w domu przynosi wiele korzyści. Nie musisz zapisywać się do studia, by czerpać korzyści z tej praktyki.