Search

5 łatwych ćwiczeń jogi, które pomogą ci lepiej spać – mudry na sen

Joga jest dziś bardzo popularna i to nie tylko wśród sportowców, ale także wśród osób zainteresowanych fitnessem. Stała się ona najlepszym rozwiązaniem różnych problemów i jeśli chcesz prowadzić aktywny i zdrowy tryb życia, musisz włączyć jogę do swojej codziennej rutyny.

Dobra jakość snu jest niezbędna dla wszystkich ludzi; pomaga nam ona poprawić kondycję ciała i umysłu. Gdy nie wysypiamy się dobrze, prowadzi to do różnych problemów zdrowotnych. Udowodniono, że joga jest najlepszym lekarstwem na problemy ze snem, a jeśli chcesz wykonać kilka podstawowych ćwiczeń jogi, oto najlepsze z nich.

1. Pozycje kota/krowy

Jest to jedna z najlepszych pozycji jogi, która pomoże Ci się zrelaksować i poprawić oddychanie. Połóż się na łóżku i podnieś głowę, ramiona, kolana i kostki. Jeśli nie możesz się położyć, możesz usiąść na krześle. Zamknij oczy i oddychaj głęboko i powoli.

2. Postawa motyla

Jeśli czujesz, że twoje ciało jest sztywne i nie możesz się dobrze rozciągnąć, możesz spróbować tej pozycji jogi. Dzięki niej poczujesz się zrelaksowany, a także poprawisz oddychanie. Usiądź na łóżku i wyciągnij ręce do góry. Otwórz oczy i oddychaj głęboko.

3. Pozę trójkąta

Aby uzyskać najlepszy efekt tego ćwiczenia jogi, musisz zachować prawidłową postawę. Usiądź w łóżku, unieś lewą nogę i trzymaj ją prosto. Następnie zegnij prawe kolano, trzymaj je obok prawego uda i unieś prawe ramię. Trzymaj dłonie skierowane w dół.

4. Pozycja półwładcy ryb

Uelastyczni Twoje ciało, a jeśli cierpisz na bóle pleców, pomoże Ci wyleczyć ten problem. Połóż ręce i kolana blisko siebie, łokcie trzymaj obok bioder. Powoli unoś górną część ciała, aż dotknie podłoża. Postaraj się utrzymać tę pozycję przez 5 do 10 minut.

5. Postawa stojąca na ramionach

Jeśli nie możesz się położyć, a chcesz wykonać kilka lekkich ćwiczeń jogi, możesz spróbować tej pozycji. Powinnaś wykonywać je rano, ponieważ dzięki temu poczujesz się świeżo i będziesz miała lepsze samopoczucie. Stań na czworakach i trzymaj palce stóp na podłodze. Unieś górną część ciała tak, aby stopy i kolana dzieliła odległość co najmniej jednej stopy. Jeśli nie możesz stać, możesz podłożyć sobie poduszkę pod pupę.

Wnioski:

Są to jedne z najlepszych ćwiczeń jogi, które pomogą ci lepiej spać i są znane jako asany. Jeśli będziesz ćwiczyć jogę przez kilka dni, zobaczysz pozytywne rezultaty. Nie czekaj więc i wypróbuj jedną z tych pozycji jogi już teraz.