Kadzidło żywiczne na ceramicznej podstawce

Magiczne Walentynki z kadzidełkami żywicznymi od Fern

Zorganizuj przepiękny wieczór z aromatami róży i praktyką jogi.

Zimno, zimno, za oknem oraz zimniej. A w naszych sercach gorąco od zdarzeń, nadmiaru zasiedzenia, domowej nudy. Jak umilić sobie jogiczne wieczory? Albo jak stworzyć idealny nastrój na Walentynki dla singla, lub dwojga?

Piękna podstawka ceramiczna w kształcie dłoni

 Ostatnio rozsmakowuję się w kadzidłach, oraz innych zapachach, stosując je podczas domowych rytuałów joginki. Czy to podczas zwyczajnej praktyki jogi, czy raczej by pobudzić umysł do skupienia w chwilach nauki lub pracy. Ulubione zapachy zawsze działają poprawiając nastrój, budząc mroźnym porankiem, albo tuląc do snu wieczorem. Dziś test kadzidełek żywiczno – suszonych. Jak możemy je stosować? Jaki zapach możesz skomponować sobie sama? W domowym studio jogi mieszam kadzidła żywiczne z proszkowymi, oraz suszonymi płatkami kwiatów.Tej mieszanki nie musisz rozgrzewać na węgielku trybularzowym, możesz trzymać ją w otwartych słoiczkach na półkach, w szafie, albo na parapecie. Aromat róży będzie wyczuwalny w pomieszczeniu, w którym się znajdujesz. Dodatkowo, roztapiane podczas wcześniejszego kadzenia, kawałki żywicy Olibanum lub Frankincense, zachowają lekko cytrynowa woń, która idealnie połączy się z różą.

Kadzidełko żywiczne
Domowa aromaterapia zestaw
Kadzidła suszone, z kory, i żywiczne od Fernsklep.pl

Szczypta wiedzy o kadzidłowcach

Idealne aromaty palonej (kadzonej) na węgielku żywicy. Wszystko razem z różą. bardzo odprężające zapachy w domowym zaciszu marzeń. Kadzidła żywiczne często mocno kopcą. Najlepiej stosować je przed medytacją, jako wstęp na macie do lekkiego rozruszania, wprowadzenia odpowiedniej atmosfery przed praktyką.

  • Frankincense pochodzi z drzewa Boswellia sacra z drzewa z rejonów Somalii, częściowo Półwyspu Arabskiego.
  • Olibanum pochodzi z żywicy drzewa występującego w obszarach półpustynnych i pustynnych północno-wschodniej Afryki i Półwyspu indyjskiego.

Przepis na kadzidło w różany wieczór miłości:

W domowym studio jogi mieszam kadzidła żywiczne z proszkowymi, oraz suszonymi płatkami kwiatów.  1. żywica Frankincense (-2 maleńkie kawałki – uwaga ma bardzo mocny, cytrynowy zapach, i kopci);2. żywica Olibanum (zapach lżejszy cytryna/ trawa cytrynowa – 3-5 kawałeczków)’3. sproszkowana róża – suszone płatki (najmocniejszy aromat w naszej mieszance);4.suszone kwiaty lawendy;5. Drzewo sandałowe czerwone drobne (średnia ilość). Całość kadzę w kadzielnicy na węgielku trybularzowym – uwaga, na początku mocno kopci. Wystarczy niewielka ilość by poczuć przyjemny, korzenno-żywiczno-kwiatowy zapach.Filmik z kadzeniem już niedługo na Youtube. Uwaga na dym. Kadzidło idealnie nadaje się do wielkogabarytowych pomieszczeń, na warsztaty do ekologicznej chaty, albo stodoły. W domu najlepiej przewietrzyć bezpośrednio po kadzeniu. A samą mieszankę używam na rozpoczęcie, intro, tuż przed praktyką jogi. Mam metody na zmniejszenie ilości dymu, tak by można było kadzić podczas medytacji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *