KURS JOGA RÓWNOWAGI – lekcja 6 (krótka sesja – balans na kółku 20 minut!)

Praktyka dla lepszej koncentracji

Harmonizujemy umysł z ciałem.

   Z małym opóźnieniem, czas na szósta sesję równowagi. Spróbuj wytrzymać dziś aż 20 minut na kółku. Masz zwyczaj “wstawania lewą nogą”? Jesteś typem Vata, a dodatkowo urodzoną Sową, być może drażni cie każdy poranek, bo poleżałbyś jeszcze najchętniej w łóżku, aż do oprzytomnienia umysłu. Albo ciągle odczuwasz przykre symptomy fizyczne, spowodowane globalnym ociepleniem i zmianą stałych temperatur stresy umiarkowanej. trudno Ci rano szybko złapać kontakt z rzeczywistością, rozkręcasz się powoli potrzebując czasu na dokończenie zwyczajnych czynności. Praktyka jogi z kółkiem na pewno Ci pomoże.

 

Joga równowagi

Cały kurs zaplanowałam głównie z myślą o osobach tylu Vata, i ich problemie ze złapaniem właściwego balansu w życiu, oraz szybkiego koncentrowania się. Warsztat rewelacyjnie sprawdzi się u ludzi Pitta, którym wewnętrzny żar gniewu nie pozwala na chwilkę zatrzymania w czasoprzestrzeni świata. Z natury fizycznie silni, zdolni przywódcy wszelkich grup, z żarem gniewu, który przeszkadza im się wyciszyć, uspokoić, oraz skoncentrować. Kurs z kółkiem zatrzyma ich na moment w miejscu, nauczy optymalnie rozkładać siły, oraz nie przesadzać z presją być najlepszymi, zastopuje w Malasanie z kołem. Inaczej pisząc, będą musieli się nieźle natrudzić, i nauczyć cierpliwość, żeby naturalnie i lekko być sobie dłuższy czas na kółku, i nie spaść:-)! Typom Kapha kurs również się przyda, zwłaszcza część z długimi sesjami. Są mocno pobudzające, wyciskające siódme poty. Rozruszają Kaphy, ujędrniając ich mięśnie, pobudzając umysły i ciała do pracy. Dodatkowo asany w równowadze, rozruszają je do działania!

Dzisiejsza sesja równowagi z kołem – 20 minut!

A teraz usiądź spokojnie na macie, i pomedytuj. Zostań tu tak długo jak potrzebujesz. Wsłuchaj się w łagodny szum i rytm oddechów. Namaste.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *