joga na relaks

Kurs joga Relaksu. Sesja na usuwanie przeszkód, spokój i dystans w życiu.

Mudry i oddech na poczucie oparcia w sobie, oraz zniesienie życiowych przeszkód.

Motywacja do rozwijania wewnętrznej siły – Mudra Ganesza. Zdrowy dystans do świata i determinacja w działaniu – Mudra Bhajrawa.

Zastanawiałeś się czasem dlaczego wśród ludzi tak dużo depresji? Skąd wzięła się cała nienawiść i wredne komentarze na Twój temat? Po co istnieje hejt? Dlaczego tak wielu z nas, nawet tych najbardziej odpornych, w końcu ma dość. Czujesz jak przytłaczające 10 000 ton różnych opinii, manipulacja i wywieranie presji na Twój: wygląd, ubiór, make up, ciało, sposób poruszania się, zachowywania się, czy nawet wyrażania siebie podczas komunikacji z innymi, często powodują uczucie ciężkości, zmęczenie psychicznego i fizycznego? Chcesz zapaść się pod ziemie, zniknąć z widoku, ulotnić się gdzieś szybko, MIEĆ ŚWIĘTY SPOKÓJ, którego doświadczyłeś w nielicznych chwilach życia będąc sam na sam ze sobą. Potrzebujesz relaksu.

Tak działa dzisiejsza cywilizacja. kult bycia doskonałym, najsilniejszym, szczupłym, genialnym w każdej dziedzinie, i dużo zarabiającym, albo mającym przynajmniej trójkę dzieci. Nie każdy się na to załapuje. A tak właściwie, prawie nikt. Nikt nie jest alfa i omegą. Różnimy się charakterami, ciałami, psychika, stylami życia, na które maja wpływ nasze wychowanie, podejmowane decyzje, różne doświadczenia, czasami nie całkiem przyjemne. Każdy z nas jest inny, i na tym właśnie polega całe piękno tego świata.

Jeśli ktoś ciągle się Ciebie czepia, to oznacza, że sam nie wie jak sobie poradzić z problemami. Jest zazdrosny lecz nie podejmuje żadnej pracy nad sobą. Odpuść sobie przejmowanie się opiniami ludzi, których dobrze nie znasz, i którzy nie są Twoimi bliskimi przyjaciółmi. Wybierz  ścisłe grono ludzi otwartych, szczerych, którym możesz zaufać, i którzy uznają tylko konstruktywną krytykę, żeby Cię zmotywować do zmian. Praktykuj jogę spokoju. Daj sobie ulgę, sięgnij po kurs joga relaksu, spędź chwilę z własnymi przemyśleniami, złap zdrowy dystans do wszystkiego, zwłaszcza ludzi teraz.

A teraz zrób krótką sesję na wewnętrzny dystans i poczucie własne wartości.

Mudry:

 •             Ganesza –  usuwacz przeszkód

  Pomaga nam uwierzyć w siebie, dodaje odwagi i siły w naszych życiowych poczynaniach. Pomaga w działaniu i pokonywaniu przeszkód w trudnych sytuacjach życiowych. Ganesza jako symbol w hinduizmie tworzy i rozwiązuje (usuwa) problemy ucząc na siły zarówno tej psychicznej jak i fizycznej. Mudra Ganesza pomoże ci odzyskać pewność siebie.

  • Bhajrawa – gest wielkiej determinacji

   Dodaje sił, podsyca determinację w naszym działaniu, likwiduje zwątpienie i słomiany zapał. Przynosi nam wewnętrzny spokój gdy dookoła za dużo bodźców i zdarzeń. Pomaga skupić myśli na tym co chcemy zrobić. Wyzwala od negatywnych myśli i emocji, przez które wątpimy w siebie.

   Medytacja:

   Usiądź na wygodnym kocu, ręczniku, poduszce, macie, krześle (ze stopami mocno postawionymi na ziemi). Zacznij od Pranayamy na wyrównanie oddechów. Wdech – wydech nosem. Wdech licząc w myślach do 4, wydech do 8. Stopniowo pozwól by oddech sam automatycznie się wydłużał, w Twoim własnym naturalnym tempie. Wydłużaj również liczenie w myślach. Wdech z 4 do 6, wydech do 10, wdech 6-8, wydech 12. Możesz zamknąć oczy, lub patrzyć w jeden punkt jeśli nie chcesz wchodzić w medytację. Opcja z medytacją: skoncentruj wzrok w wybranym punkcie przed sobą, zapatrz się w niego. Czując już spokój umysłu, zacznij przymykać powieki, zostawiając niewielka szparkę światła pod nimi. Wzrok pozostaw neutralnie skoncentrowany na punkcie pod przymkniętymi powiekami. Oddychaj. Przechodź do proponowanych mudr bez otwierania oczy, wyczuwając tylko ustawienie palców dłoni.

   Mudry

   • Czując jak prowadzisz swój oddech wydłużony bardzo naturalnie, złącz dłonie w mudrze Ganesza i pozostań tu na chwilę.
   • Gdy poczujesz zmęczenie dłoni, zmień ich ustawienie na mudrę Bhajrawa, kładąc luźno prawą dłoń na lewej. Po pewnym czasie zmień ustawienie dłoni kładąc lewą na prawej ( mudra Bhairawi – z lewą dłonią na wierzchu silnie aktywuje damską energię). Taka zmiana ustawień, oraz praktyka mudry, koordynuje półkule mózgu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *