Asana Urdhva Dhanurasana pozycja koła

Joga do mostka Urdhva Dhanurasana 4

Rozciągnij się, zrzuć napięcie z ciała. Otwórz się do świata;-).

  Czyli, dziś czas na jogę z kółkiem i więcej rozciągania przedniej taśmy, uwalniającego ciało od “syndromu biurowych napięć”. Inaczej pisząc, od przykurczonych mięśni klatki piersiowej, spięć w okolicach brzucha i bioder. Tam gdzie gromadzą się stresy i traumy zawodowe.  W upały odczujesz je mocniej niż zwykle. Dlatego do aktywnej praktyki na macie dołączamy jeszcze aromaterapię i owocową terapię sezonowymi sokami. Moc witamin wraz z minerałami po każdej sesji. W trakcie praktyki jogi nie pijemy!

  Przy porannej jodze możesz zapalić świecę do aromaterapii. Albo zakroplić do kominka olejek eteryczny. Najlepsze zapachy na lato i gorąc to świeże nuty bazylii, soli morskiej, limonki; orientalny aromat drzewa herbacianego, paczuli. Mocne, słodkie i kwiatowe (róża, lilia, lawenda) oraz ciężkie, rozgrzewające nuty (ambra, palone drewno, drzewo sandałowe, cynamon) będą dziś zbyt przytłaczające dla umysłu.

 Na matę wchodź tylko w dobrym, najbardziej energetycznym momencie dnia. Jeśli czujesz zmęczenie i niemoc od upału, praktykuj Pranayamę (oddech), mudry (joga dłoni) oraz łagodną jogę relaksacyjną, o której następny kurs na blogu;-))

NAMASTE;-)!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *