Prygotowanie do stania na rękach z hamakiem do Aerial Jogi (tylko zaawansowani)

    Adho Mukha Vrksasana . Czyste stanie na rękach. To asana sprawiająca wiele radochy, ale i trudności, niejednemu joginowi, kalistenikowi czy osobie trenującej crossfit. Praktykując nawet wiele lat, możemy ledwo co zbliżyć się do ideału technicznemu, gdy niektórym przychodzi on bardzo łatwo.Dlaczego tak  się dzieje? Dużą rolę odgrywają wady postawy i budowa (silny, umięśniony mezomorfik zwykle nie ma ze staniem na rękach problemów). Zespoły skrzyżowań: dolne i górne, swayback, pogłębiona lordoza w odcinku lędźwiowym pleców, słabsze mięśnie brzucha: poprzeczny i skosy, mięśnie pleców (czworoboczny lędźwi, najszerszy grzbietu, równoległoboczne i dźwigacze łopatek) i klatki piersiowej ( zębate przednie ), nóg (pośladkowy wielki i średni), to tylko część przeszkód w zrobieniu   Adho Mukha Vrksasany i pozostawaniu w niej na dłużej bez gubienia prawidłowej pozycji.
  Dzisiaj zaprezentuję Wam mój autorski trening z hamakiem do Aerial Jogi, który z pewnością pomoże części osób, powolutku i małymi kroczkami, osiągnąć cel. Trening z hamakiem przeznaczony jest TYLKO dla osób ZAAWANSOWANYCH (praktykujących jogę przynajmniej 6 lat i oprócz niej, uprawiających jeszcze sporty siłowe, kalistenikę, crossfit od 4 lat), które ćwicząc jogę w hamaku regularnie od roku, i aktualnie są na poziomie 2 i 3 (level 2/ level 3). To osoby absolutnie świadome swojego ciała oraz jego mocnych i słabych punktów, wad postawy. Jeśli jesteś po kontuzji, odpuść i skonsultuj się z fizjoterapeutą, bo będziemy tu bardzo mocno pracować nad całym gorsetem mięśniowym. Będziemy unosić nogi z hamaka w staniu na przedramionach i rękach, więcej jeśli czujesz się niepewnie i boisz fikołka na plecy, poproś kogoś by stał za Tobą i Cię asekurował łapiąc.
Rozgrzewkę można zrobić dowolną, aczkolwiek najlepiej jest przeprowadzić jej połowę na hamaku. Zaprezentowałam Wam pokazowego “warm – up’a”. Reszta treningu to czysta przyjemność z powtarzania serii desek bez i z unoszeniem nóg. W przerwach odpoczynkowych rozluźniamy się w pozycji dziecka, bądź rozciągamy nogi delikatnie.
Ile razy w tygodniu?  
2-3 x
Ile serii ?
Najmniej 2-3 serie po 3-6 s w desce, po 1 – 2 wznosów każdej nogi.
Optymalnie?
3-4 serie. 3-6 s w desce, Unoszenie nóg do 3 razy w pełnym skupieniu na wykonywanej pozycji. 
Moja wersja
Maksymalna ilość serii, bez utraty i spadku koncentracji, gdy jesteś bardzo wypoczęty i masz dużo energii!
AERIAL JOGA
Więcej o Aerial pisałam już tutaj: “Aerial joga warsztaty dla wszystkich “<klik>.
Dla przypomnienia: 
Przeciwwskazania to:
Nie ma tak gładko…zawsze Wam je wymienię;-P
 • ciąża, okres
 • problemy z kręgosłupem (dyskopatie, przepuklina), osteoporoza, endoproteza stawu biodrowego
 • problemy z układem krwionośnym ( z rytmem serca, niskim lub za wysokim ciśnieniem krwi, przebyty zawał)
 • problemy z błędnikiem (zawroty głowy, skłonność do mdlenia)
 • strach przed zwisami głową w dół na hamaku oraz kręceniem się (wirowaniem) na nim
 • świeżo przebyte kontuje podczas leczenie
 • niestabilność w stawach skokowych, kolanowych, biodrowych, barkowych, łokciowych i problemy z nadgarstkami ( zespół cieśni nadgarstka)
 • oczy : jaskra
 • ból brzucha 
 • botoks w ostatnich 6-ciu godzinach
 • przepuklina roztworu przełykowego
 • zapalenie zatok przynosowych.

A teraz zapraszam na TRENING;-))

Gdzie można ćwiczyć Aerial Jogę?
W wielu miejscach, ja jedna polecę moje macierzyste i niezwyciężone Fitology: home, grafik zajęć <klik>.
Jak zacząć? Od sprawdzenie przeciwwskazań. Zapisania się na poziom 1 (LEVEL 1). Ubrania koszulki z dłuższym rękawkiem i długich legginsów. Hamak mocno masuje powięź, co na początku możesz poczuć, ale jest to również zaletą. Rozmasujesz wszystkie miejsca trudne do uwolnienia od napięć. Reszta to czysta zabawa z mnóstwem śmiechu. Partie ciała, których pracę poczujesz najbardziej:  brzuch, pośladki, uda, ramiona, plecy. Panie wzmocnią kruche ramiona, na które tak często narzekamy. Zobaczymy piękny zarys mięśni i poczujemy wzrost ich siły.
A teraz bawcie się dobrze na treningu!
 NAMASTE;-))

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *